ניהול הקמת מסעדות ומקומות בילוי

moses_1

הקמת פרויקטים בתחום המסעדנות היא התמחות ייחודית של המשרד גיא יצחק ניהול פרוייקטים.

התחום הנישתי, המאופיין בשילוב של תהליכי בנייה מקובלים עם הטמעת מגוון מערכות מיוחדות, לפעמים תוך כדי המשך פעילות העסק.

בגיא יצחקי ניהול פרויקטים אנו מנהלים את כל תהליך ההקמה של עסקי המזון תוך התאמה ללוחות הזמנים ולתקציב הלקוח.
תהליך ההקמה מתחיל משלב החשיבה האסטרטגית בה אנו בונים יחד עם הלקוח את הקונספט הנכון לעסק שלו ובוחנים את החזון אל מול המציאות, הניהול כולל תכנון הקונספט, בניית האומדן הכספי, הקמת התשתיות, קבלת רישיונות לניהול העסק ורישוי כיבוי אש, התקנת מטבח במידת הצורך, הנגרות, התאורה וכל המערכות הנלוות.

בחברת גיא יצחקי ניהול פרויקטים אנו יודעים לקשור את כל הקצוות והפרמטרים, בצורה מקצועית, מהירה ויעילה ביותר, כתוצאה מכך הקמת מסעדה, בית קפה או מפעל ייצור מזון מתקצרת באופן משמעותי.
הניסיון הניהולי של חברת גיא יצחקי ניהול פרויקטים בהקמת חנויות בא לידי ביטוי באיתור בעיות וכשלים עוד בשלב התכנון, תיאומים מדויקים בין ל גורמי הפרויקט והשורה התחתונה חיסכון בזמן ובתקציב.

החיסכון בזמן ההקמה בא לידי ביטוי גם בחיסכון כספי של הלקוח ועבודה עם תקציב שהוגדר מראש ללא חריגות ובעיקר ב"שחרור" הלקוח לעיסוקיו האחרים.

יחד עם כל אלה, הערך החשוב אצלנו במשרד הוא הזמינות ללקוח בכל שאלה או מתן אינפורמציה, הכרת בעלי מקצוע מתחומים שונים, מידע על שטחים מתאימים להשכרה וערנות לכל מידע חדש הרלוונטי להקמת העסק.

כחלק מתהליך "השבחת" הנכסים המסחריים עליהם אנו עובדים בתהליך ניהול הפרויקטים ניתן למצוא לאורך ציר הזמן של חברת גיא יצחקי ניהול פרויקטים תחום אשר בו יצרנו תת התמחות נפרדת, פיתוח והקמה של חללי אירועים בוטיקים ויחודיים.

שילוב יכולות ההפקה במקביל לראיה ה"נכסית" דרך הקמת מתחמי המסחר ובנוסף להבנה של תחום האירוח ההולך ומתפתח יצרה לנו שם של חברה המתמודדת בהצלחה עם האתגרים של חווית אירוח יום יומי ואיכותי.